html5 templates

Združenia

V šesťdesiatych rokoch minulého storočia na Chemickotechnologickej fakulte Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave sa niekoľko študentov nebálo vzoprieť vtedajšiemu režimu a potajomky začali vydávať svoj vlastný časopis. Nenechali sa zastrašiť hrozbou vylúčenia zo školy. Nebáli sa povedať svoj názor, naopak stačil im len jeden impulz, aby detonovali. A preto sa nazvali Ekrazit.

V roku 1995 v stopách Ekrazitu pokračovali rovnako zanietení študenti, a tak na našej fakulte vznikol Radikál. A kto vlastne sme?

Sme študenti ako bakalárskeho a inžinierskeho, tak i doktorandského stupňa štúdia, ktorí chcú robiť niečo kreatívne a prinášať nové informácie na fakultnú pôdu. Naším prianím je obohatenie študentského života a spríjemnenie často náročných školských dní. Naďalej chceme pokračovať v odkaze nášho predchodcu, zanechať odkaz budúcim generáciám a ukázať im naše spomienky na štúdium tak, ako redaktori Ekrazitu zanechali nám.

Radikál vychádza trikrát za semester v štandardnom náklade 300 ks v papierovej verzii a taktiež aj v digitálnej verzii. Radikál patrí k povinnej výbave každého nádejného chemika, či už pri trávení voľných chvíľ na internáte alebo v plnom zápale na prednáškach.

S akýmkoľvek nápadom, postrehom alebo so záujmom pridať sa k redakcii môžete napísať na e-mailovú adresu: radikal@chemfchpt.sk.


AQUAKLUB

Aquaklub je združenie študentov bývajúcich na ŠD Mladá Garda, ktorí si ako mimoškolskú aktivitu v rámci zveľaďovania a prínosu spoločnosti vybrali staranie sa o zvieratká pod záštitou univerzitného spolku CHEM.

Naše združenie má dlhoročnú tradíciu a študenti tak môžu svoj voľný čas tráviť zmysluplne starostlivosťou o živé tvory, čo im pomáha odreagovať sa od každodenného stresu a sledovať výsledky svojej práce na tom ako zvieratká prosperujú. Mnoho našich členov už skúsenosti s chovom a starostlivosťou o zvieratká má, a preto sa rozhodli, že by so svojim koníčkom chceli pokračovať aj popri štúdiu.

Pôsobenie Aquaklubu sa osvedčilo nielen ako voľnočasová aktivita, ale aj ako prijemné oživenie priestorov internátu.

Každý náš člen má pridelené zvieratká, o ktoré sa počas akademického roka svedomito stará.

Aktuálne máme niekoľko druhov rybičiek, sumčeka, škrečky, myšky a africké slimáčiky.

Medzi povinnosti našich členov patrí pravidelná údržba akvária alebo klietky, kŕmenie, udržiavanie príjemného prostredia pre zvieratká, zúčastnenie sa Antibordelu organizovanom Aquaklubom, udržiavanie čistoty a plynulého chodu zaužívaného systému.

Vďaka podpore združenia CHEM majú naše zvieratká vždy čo potrebujú, od krmiva až po príslušenstvo, ktoré je neodmysliteľnou súčasťou pri chove daných zvieratiek.


ESPORT STUBA

Esport Stuba je slovenská univerzitná esportová organizácia, založená študentmi Slovenskej technickej univerzity v Bratislave. Organizácia spravuje tímy pre rôzne hry ako Dota 2, League of Legends, CS:GO, či HearthStone... Taktiež organizuje rôzne esportové podujatia, poskytuje výsledkový servis pre STU tímy v rôznych univerzitných ligách a turnajoch.

Ak by mal niekto akékoľvek otázky alebo záujem sa pridať, či už ako hráč alebo člen organizačného tímu, môžete nás kontaktovať na: