develop own website

Škola

Slovenská chemická knižnica

Slovenská chemická knižnica (SCHK) dnes plní úlohu akademickej a zároveň špecializovanej vedeckej knižnice pre oblasť chémie, biochémie a potravinárstva. V tejto knižnici si je možné zapožičať knihy na akademický semester, po zaplatení poplatku za čitateľský preukaz. Cenník SCHK je možné si overiť tu.
Otváracie hodiny,  kedy je možné knižnicu navštíviť, buď za účelom vypožičania kníh, vytlačenia prednášok,  alebo protokolov až k tichému miestu na učenie, nájdeš tu.


SCHK poskytuje službu eStudy, ktorá prináša digitalizovaný študijný materiál, ktorý je potrebný ku štúdiu na fakulte. Využiť túto službu vieš zo svojho mobilu, tabletu alebo počítača.

VSTUP DO ESTUDY

Viac o SCHK alebo jej službách si vieš prečítať tu.

Miestnosť pre študentov so špecifickými potrebami

V decembri 2020 sa na našej fakulte vytvorila miestnosť pre študentov FCHPT STU so špecifickými potrebami. Miestnosť disponuje aj stolíkom takže sa tu vieš pripraviť na prednášky, poprípade napísať protokol na labák. Taktiež sa tu môžeš zrelaxovať a spraviť si oddych medzi prednáškami. 
Viac info o miestnosti sa dozvieš tu.

Školské jedálne

Na fakulte FCHPT môžeš nájsť dve jedálne. Jedna sa nachádza na prízemí, Menza Academica, a druhá na prvom poschodí, Chemica, pri prechode do starej budovy. V jedálni na prízemí si vieš ráno, ak si sa nestihol naraňajkovať pri zhone na prednášku, zakúpiť aj raňajky buď vo forme vajíčok, hemendexu, alebo bagety. V čase obedu sa tu dá objednať obedové menu a vieš si vybrať z 5 variánt, poprípade si tu vieš objednať aj pizzu.

Ako sa dá zaplatiť?

V jedálni na prízemí si vieš tzv. „dobiť“ ISIC do 10:00, čo znamená, že si vložíš na ISIC peniaze a budeš ním môcť platiť či už raňajky alebo obedové menu u nás na fakulte, alebo aj na internáte Mladá garda, alebo v ostatných jedálňach.

Stránku pre objednávanie obedov nájdeš tu.

Cafe Academica 

Na prízemí fakulty FCHPT môžeš taktiež nájsť kaviareň, ktorá je otvorená od 6:45h - 15:30h. V kaviarni si môžeš zakúpiť či už bagetu, minitky, kávu alebo zákusok, ktorý si vieš vychutnať pri stoloch v tvare benzénových jadier, ktoré sa dajú rôzne skladať. Priestor obohacujú aj lustre z chemických lievikov, pričom sa nad celou kaviarňou tiahne polica s led podsvietením chemického skla. 
Pokiaľ by si, avšak, chcel niečo fresh, a tak sa osviežiť pomedzi prednáškami, tak ti kaviareň vie ponúknuť čerstvé šťavy a smoothies.