Združenia

V šesťdesiatych rokoch minulého storočia na Chemickotechnologickej fakulte Slovenskej vysokej školy technickej v Bratislave sa niekoľko študentov nebálo vzoprieť vtedajšiemu režimu a potajomky začali vydávať svoj vlastný časopis. Nenechali sa zastrašiť hrozbou vylúčenia zo školy. Nebáli sa povedať svoj názor, naopak stačil im len jeden impulz, aby detonovali. A preto sa nazvali Ekrazit.

V roku 1995 v stopách Ekrazitu pokračovali rovnako zanietení študenti, a tak na našej fakulte vznikol Radikál. A kto vlastne sme?

Sme študenti ako bakalárskeho a inžinierskeho, tak i doktorandského stupňa štúdia, ktorí chcú robiť niečo kreatívne a prinášať nové informácie na fakultnú pôdu. Naším prianím je obohatenie študentského života a spríjemnenie často náročných školských dní. Naďalej chceme pokračovať v odkaze nášho predchodcu, zanechať odkaz budúcim generáciám a ukázať im naše spomienky na štúdium tak, ako redaktori Ekrazitu zanechali nám.

Radikál vychádza trikrát za semester v štandardnom náklade 300 ks v papierovej verzii a taktiež aj v digitálnej verzii. Radikál patrí k povinnej výbave každého nádejného chemika, či už pri trávení voľných chvíľ na internáte alebo v plnom zápale na prednáškach.

S akýmkoľvek nápadom, postrehom alebo so záujmom pridať sa k redakcii môžete napísať na e-mailovú adresu: radikal@chemfchpt.sk.


Online verzie Časopisu radikál


Akademický rok 2021/2022


Akademický rok 2020/2021


Akademický rok 2019/2020

FOLLOW US!

Kontakt 

Adresa:

Radlinského 2101/9, 812 37 Bratislava, Slovakia

E-mail:

predsednictvo@chemfchpt.sk

Kancelária

prvé poschodie, vedľa Chillout, NB 178

Free AI Website Maker