Novinky čo chystáme pre študentov 

V tejto sekcií sa dozvieš, čo všetko chystáme pre študentov fakulty chemickej a potravinárskej technológie STU v Bratislave. Každý rok sa snažíme náš program obmieňať a prinášať nové veci aby sme pomohli fakulte spraviť čo najatraktívnejšie štúdium.  
Ak sa chceš dozvedieť viac napíš nám email, poprípade si môžeme dohodnúť stretnutie 

  1. Nový Chillout - Áno počuješ správne, nový chillout. Počas akademického roka 2023/24 nám prišlo, že priestory knižnice a nášho Chilloutu na prvom poschodí boli určité časy v priebehu dňa preplnené, študenti si nemali kde sadnúť a na chvíľku si odpočinúť po náročnom cvičení, prednáške... Postaráme sa, aby v novom chilloute nechýbala chladnička a ďalšie mikrovlnky, lebo nie je nič horšia, ako ísť s prázdnym bruškom na prednášku alebo cvičenie. Taktiež premýšľame nad tým, že by sme tento chillout spravili viac v duchu odreagovania, kde by sme dali nejaké kalčeto, TV, playstation/Xbox... aby študenti mohli doslova vypnúť od školy a prísť na iné myšlienky. 
  2. Zaujímavé prednášky počas semestra - Vysoká škola nemá byť len o tom chodiť z jednej prednášky na druhú a medzičasom nejaký labák a cvičenie ale aj o tom, byť pripravený na život po škole. Ako zlepšíme život po škole prednáškami? Na túto otázku je jednoduchá odpoveď a to rozvíjaním soft skillov. Myslíme si, že študenti ktorí majú počas dňa v rozvrhu nejakú 2-3 hodinovú pauzu by využili tento čas a išli by si vypočuť nejakú prednášku poprípade by sa išli zúčastniť nejaké interaktívneho, zaujímavého workshopu na obohatenie ich soft skillov a naučenia sa niečoho nového. Predsa znalostí nie je nikdy dosť! Neváhaj, a príď sa pozrieť na nejakú prednášku a workshop a obohať svoje skúsenosti. 
  3. Nové podsedáky a deky - V zimnom semestri, je veľká zima v aulách a nie v každej aule je dostatočný počet podsedákov pre každého študenta. Považujeme toto za number one prioritu aby sme nejakým spôsobom zvýšili pohodlnosť v aulách. 
  4. Sedenie pred fakultou - Nie je nič krajšie ako počas slnečného dňa víjsť na chvíľu pred fakultu sadnúť si s kávou v ruke, zapáliť si a nadýchať sa čerstvého vzduchu. Menšie sedenie by prospelo študentom ktorý si chodia vyvetrať hlavu von pred fakultu medzi prednáškami. 
  5. Skrášlenie priestoru pred aulami v novej budove FCHPT - Pár kvetináčov s farebnými kvietkami, sem tam nejaký tulivak a stolček by určite skrášlilo prostredie pred aulami. Budeme sa snažiť sa zamerať aj na tento priestor aby bol atraktívnejší. 

Nasledovné zmeny sa budeme snažiť spraviť v zimnom semestri akademického roku 2024/25. Ak máš nejaký nápad ako zlepšiť študentský život neváhaj sa obrátiť na nás a my sa ti v krátkej dobe ozveme späť. Ak budeš mať nejaký väčší plán poprípade niečo väčšie, prosím kontaktuj podpredsedu a tajomníka pre koordináciu projektov a oni sa no to s tebou pozrú :D

FOLLOW US!

Kontakt 

Adresa:

Radlinského 2101/9, 812 37 Bratislava, Slovakia

E-mail:

predsednictvo@chemfchpt.sk

Kancelária

prvé poschodie, vedľa Chillout, NB 178

AI Website Maker